Dobiegła końca kolejna edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego – ogólnopolskiego konkursu, który od lat zachęca uczniów do regularnego czytania książek i rozwijania swoich zainteresowań literackich.
Wielki Maraton Czytelniczy to jeden z największych ogólnopolskich konkursów promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Każdego roku bierze w nim udział kilka tysięcy uczniów z całej Polski, w tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego wzięło udział 8615 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z czternastu województw. W tym roku szkolnym maraton ukończyło jedenastu uczniów naszej szkoły. Zadanie nie należało do łatwych – uczestnicy musieli przeczytać sześć wskazanych książek, a następnie wykazać się znajomością ich treści, rozwiązując testy przygotowane przez organizatorów konkursu. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych, a poziom pytań wymagał nie tylko uważnej lektury, ale także umiejętności analizowania i zapamiętywania przeczytanych informacji. Konkurs wymaga systematyczności, wytrwałości oraz uważnego czytania, dlatego samo ukończenie maratonu jest już dużym osiągnięciem.
Z dumą informujemy o sukcesach naszych uczennic. Amelia Pawłowska z klasy VI b zdobyła tytuł finalistki konkursu, natomiast Karolina Jaskuła z klasy VII d oraz Aleksandra Senderska z klasy III a otrzymały wyróżnienia.
18 czerwca dziewczęta uczestniczyły w uroczystej gali podsumowującej konkurs, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku gdzie otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. W wydarzeniu wzięli udział laureaci, finaliści i wyróżnieni z całej Polski. Była to wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania czytelniczych sukcesów oraz spotkania uczniów, których połączyła pasja do książek.
Szkolne podsumowanie konkursu odbyło się 24 czerwca w bibliotece szkolnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy będące wyrazem uznania za ich wytrwałość, systematyczność i zamiłowanie do czytania.
Serdecznie wszystkim
gratulujemy. Ukończenie Wielkiego Maratonu Czytelniczego to nie tylko zdobyta
wiedza, ale także wiele godzin spędzonych z ciekawymi bohaterami, niezwykłymi
historiami i wartościowymi książkami. Mamy nadzieję, że przygoda z czytaniem
będzie trwała nadal, a w przyszłym roku do maratonu dołączą kolejni miłośnicy
literatury. 
Karolina Jaskuła i Amelia Pawłowska
Już dziś zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu!


.jpg)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz